-->
+420 725 123 567

6× proč self-storage

Self-storage je jednoduché a rychlé řešení

Při stěhování vám samoskladování může pomoci ušetřit čas, stres a peníze. Použitím vlastního skladu máte možnost uklidit váš dům nebo byt před jeho prodejem. Pronájem skladu je tak pro vás nejjednodušší řešení. Potenciální kupující může lépe vidět nemovitost prázdnou a nerozptyluje se vašimi věcmi. Vystěhování věcí do self-storage (samo-skladu) vám navíc umožní věci roztřídit, nepotřebných se zbavit a ve výsledku ušetřit tím, že si pronajmete menší jednotku.

Říká se, že stěhování je jednou z nejstresovějších věcí, kterými můžete v životě projít, ale efektivní použití samostatného úložného prostoru v self-storage to může hodně usnadnit!

1. Úklid před stěhováním

Před stěhováním si začnete vážit toho, kolik věcí vlastně vlastníte! S ohledem na to, že stěhovací společnosti účtují podle toho, jak dlouho bude trvat stěhování vašich věcí a kolik cest bude potřeba udělat, má smysl svůj dům nebo byt co nejvíce uklidit. Vystěhováním některých položek do vlastního skladu předem snížíte čas a náklady na stěhování.

Vyklizením zjistíte, jaké věci se budou hodit do vašeho nového domova. Jakmile se usadíte ve svém novém domově, můžete se rozhodnout o tom, co si chcete dlouhodobě ponechat a co jste připraveni prodat nebo darovat.

2. Možná se ocitnete „mezi domovy“

Někdy může být snazší nejprve prodat svůj vlastní dům nebo byt (nebo dát výpověď z nájmu), pak si nemovitost pronajmout a zůstat s rodinou, dokud nenajdete nový domov, do kterého byste se nastěhovali. Tímto způsobem můžete svůj dům nebo byt prodat rychle, aniž byste museli žádat kupující, aby čekali a riskovali, že prodej nedopadne.

Pokud se tak rozhodnete, mějte na paměti, že ve vašem dočasném ubytování nemusí být místo pro veškerý váš nábytek, zejména pokud je pronajímaná nemovitost plně nebo částečně zařízená. Vybalování mimosezónního oblečení, fotoalb, knih a dalších věcí ve vašem přechodném domově je hodně zbytečná práce, pokud neplánujete zůstat dlouho.

Do self-storage má smysl uložit vše, kromě věcí, které používáte každý den a bez kterých se neobejdete, dokud zase nebudete usazeni v novém domově.

3. V den stěhování došlo k neplánovanému problému

Při stěhování je načasování velmi důležité, ale ne vždy jde podle plánu. Stačí, aby jedna osoba měla problém se schvalováním hypotéky nebo se stěhovací společností a vše se může zhroutit! Co když se tedy na poslední chvíli něco nečekaného pokazí a vy se nebudete moci nastěhovat?

Vždy byste měli mít plán B.

Pokud nastane nějaký problém, sbalte si své nezbytné věci do auta – zavolejte na naši infolinku, a my se pokusíme nalézt řešení, jak postupovat dál. Vy zůstaňte s rodinou jednu nebo dvě noci u přátel nebo v hotelu, dokud se problém nevyřeší. Téměř vše můžete uložit do čisté, suché a bezpečné samostatné úložné jednotky na tak dlouho, jak potřebujete, dokud se konečně nebudete moci přestěhovat do svého nového domova.

Pokud naplánujete v případě nouze přestěhovat všechno kromě toho nejnutnějšího do vlastního skladu, zvládnete to mnohem lépe, než kdybyste zůstali trčet na chodníku a stěhovací společnost si účtovala každou hodinu. Zavolejte nám a zjistěte, jak levně můžete své věci uložit v nejbližším Misterbox self-storage.

4. Vybalujte s rozvahou

Je naprosto pochopitelné, že se po stěhování budete chtít co nejrychleji nastěhovat a zabydlet. Postupné vybalení při nastěhování má své výhody: např. můžete svůj nový domov pořádně uklidit a získat chvilku pro naplánování, jak přesně budete jednotlivé pokoje využívat. Uskladnění všeho kromě toho nejnutnějšího ve vlastním skladu po dobu několika dní nebo dokonce týdnů je vysoce efektivní a oceníte to později.

Stěhování je spojené se stresem a tím, že nastěhujete věci postupně, si nový domov zařídíte s větší chutí. Zbavíte se nepotřebných věcí a pro nové najdete lepší umístění.

5. Když chcete mít krásný nový domov

Váš nový dům nebo byt může potřebovat nějakou renovaci nebo jen vymalovat, abyste se v něm cítili jako doma. Možná plánujete udělat průchod z kuchyně do obýváku, předělat stávající místnosti, nebo položit nové koberce.

Je určitě snazší nastěhovat všechny věci do self-storage nebo jiného úložného prostoru před renovací. Zjistíte, že to zvládnete mnohem snáze, než byste museli všechen nastěhovaný nábytek a osobní věci chránit před poškozením. Vezměte si s sebou jen to nejnutnější a uložte vše ostatní do Misterbox self-storage.

Můžete si u nás zakoupit obaly, které vám pomohou ochránit vaše věci, dokud nebudete připraveni se znovu zabydlet

6. Stěhujete se za prací nebo budete dlouho cestovat

Nabídli vám práci v zahraničí nebo v jiném kraji, nebo chcete cestovat a možná budete chtít své věci uložit do samoobslužného skladu a získat je, až se usadíte nebo vrátíte zpět. Na novém místě se můžete nastěhovat už do zařízeného domu nebo bytu (zvláště pokud se nejedná o dlouhodobé přemístění) a nebudete mít místo pro veškerý svůj starý nábytek.

Nebo si jen budete chtít vzít to nejnutnější a nejdříve se na novém místě porozhlédnout, a až pak zvážit, zda přestěhujete veškerý svůj majetek do svého nového domova. Dlouhodobě nebo krátkodobě si u nás můžete nechat své věci tak dlouho, jak budete potřebovat.